Warsztaty - podstawy konfiguracji przełączników ZyxelChcesz zgłosić swoje uczestnictwo w kursie? Skontaktuj się z trenerem pod adresem e-mail: aleksander.turski@zyxel.eu. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Pracujemy w małych grupach 3-4 osobowych!
Tryb nauki

Warsztaty stacjonarne

Czas trwania

7 godzin

Wymagania

Brak

Certyfikat

Brak

Agenda 

  • 21 maja 2024 , 10:00 - 17:00

Dzięki warsztatom poznasz

Podstawy konfiguracji przełączników sieciowych L2 marki Zyxel. Skonfigurujesz urządzenie od podstaw, konfigurując interfejsy sieciowe, tworząc VLAN-y i określając porty, na których mają być dostępne. Ograniczysz dostęp na portach do wybranych MAC adresów, sprawdzisz jak działa funkcja VLAN Trunking, skonfigurujesz w kooperacji z innymi kursantami sieć w topologii pierścienia i zastosujesz RSTP. To oczywiście nie wszystko!
Dzięki warsztatom:

- poznasz podstawowe koncepcje techniczne rozwiązań Zyxel
- dowiesz się jak dopasować rozwiązanie do wymagań sieci
- poznasz podstawowe zasady działania zaimplementowanych mechanizmów i narzędzi diagnostycznych
- poznasz podstawowe zasady działania zaimplementowanych mechanizmów zabezpieczeń oraz zasady ich konfiguracji
- poznasz zastosowanie funkcji zabezpieczających sieć przed pętlami oraz burzami pakietów
- przede wszystkim przetestujesz konfigurację bez obaw o to, że za chwilę przeżyjesz szturm telefoniczny rozwścieczonych użytkowników

Aleksander Turski

Sales Engineer
O mnie
Pracuję w branży IT od 2006 roku, a z Zyxel związany jestem od czterech lat. Praca na różnych stanowiskach od help desku po administrowanie systemami i zarządzanie zespołem procentuje w kontaktach z inżynierami, jak również menedżerami IT podczas ustalania wymagań i opracowywaniu koncepcji.